Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Привчання собаки до двостороннього зв'язку (Дресирування собаки)
Привчання собаки до двостороннього зв'язку
БогданДата: Понеділок, 14.03.2011, 21:26 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Привчання собаки до двостороннього зв'язку.

Ціль прийому - виробити в собаки стійкий навик перебігати між двома постами, розташованими на визначеній відстані один від одного, по команді "пост".
При відпрацьовуванні цього навику як умовні подразники застосовуються команди "до мене" і "пост".
Безумовним подразником є ласощі. Заохочення собаки, так само як і при виконанні інших прийомів, повинне супроводжуватися командою "добре".

Відпрацьовування навику проводиться двома дресирувальниками. Тому спочатку собаку привчають до обох дресирувальників і контакт собаки встановлюють з обома дресирувальниками.
Практично цього досягають у такий спосіб.

Якщо собака утримується в розпліднику або в окремій клітці, у перші дні занять обоє дресирувальника одночасно підходять до клітки і по черзі називають кличку собаки, робляючи це два-три рази підряд.
Переконавшись в тому, що собака не боїться їх, вони одночасно обережно входять у клітку. Потім спокійно зупиняються там і дають можливість собаці їх обнюхати. Після того, як собака з ними освоїться і буде поводитися спокійно, вожаті розходяться в різні сторони клітки і по черзі по кличці підкликають до себе собаку.
У кожному випадку підходу собаки до вожатого, її заохочують ласощами й гладять. Так повторюють два-три разу підряд з невеликими проміжками. Під час підзиву і гладження собаки одним з вожатих, другий не повинен відволікати собаку командами й іншими діями. Після закінчення занять собаку годують обоє.

У тих випадках, коли з появою в клітці двох чоловік собака буде виявляти недовіру до них або кидатися на них, вожаті ставлять собаці їжу, виходять із клітки і ведуть спостереження за поводженням собаки. Після того, як собака не буде виявляти занепокоєння або злості, дресирувальники діють так, як зазначено вище.
Після відпрацьовування довірливого відношення собаки до двох дресирувальників всі інші вправи, що входять у цей прийом, повинні відпрацьовуватися дресирувальниками по черзі за виробленим планом.

Спочатку в польових умовах цей навик відпрацьовують так.
Собака знаходиться в одного з дресирувальників на повідці. Другий гладить собаку й одночасно підгодовує її двома-трьома шматочками м'яса. Після цього відходить від собаки на 40-50 м, вимовляючи кілька разів її кличку, і цим залучає її увагу до себе. Дійшовши до кінцевої точки, зупиняється, повертається лицем до собаки, голосно називає кличку і по команді "до мене" підкликає собаку. При першій спробі собаки до руху на підзив перший дресирувальник спускає її з повідця. При підході собаки до другого дресирувальника він дає їй ласощі й гладить. Через 2-3 хвилини цю ж вправу проробляє перший дресирувальник. У тих випадках, коли собака при перебіжці на пост буде відволікатися, дресирувальник повторює команду "до мене" і підкликає собаку. У таких випадках рекомендується пробігти 5-10 кроків від собаки, прагнучи залучити цим рухом її до себе.

Після відпрацьовування цієї вправи приступають до вироблення в собаки навику пробігу на відстань по команді "пост". Заняття проводять на відкритій місцевості при відсутності відволікаючих подразників.
Технічно вправа будується так: один із дресирувальників, погладивши собаку і підгодувавши її, відходить на 80-100 м, відкіля веде спостереження за діями дресирувальника, що залишився із собакою. Дресирувальник, що залишився, опускається на ліве коліно, тримає собаку за нашийник лівою рукою, а правою відстібає повідець. Дресирувальник, що відійшов, переконавшись в готовності собаки до її пуску, голосно подає команду "до мене". Дресирувальник, що залишився із собакою, вимовляючи команду "пост", відпускає собаку бігти до дресирувальника, що відійшов. При першій спробі собаки до пробіжки дресирувальник, що залишився, дає команду "пост" і викидає праву руку вперед у напрямку пробігу.

Коли собака направляється до дресирувальника, що відійшов, він ще раз вимовляє команду "до мене" і при підході собаки заохочує її ласощами. Команда "до мене" повинна застосовуватися тільки в перші 5-7 днів занять. Надалі необхідно застосовувати тільки команду "пост", а команду "до мене" тільки в тих випадках, коли собака відволікається або затримується в шляху проходження.
Після відпрацьовування цієї вправи необхідно вводити ускладнення умов пробігу собаки па пост.
При чіткому відході собаки при посилці па пост і швидкому пробігу її між двома постами на відстань 250-300 м на відкритій місцевості можна переходити до вправи на закриту місцевість, поступово збільшуючи дистанцію пробігу.

В усіх випадках відпрацьовування навику, дресирувальник зобов'язаний переконатися в тому, що собака дійсно був на посту. Для цього щораз переглядають спеціальний футляр для повідомлень, що надягають на нашийник собаки. Якщо ж собака не дійшла до поста і повернулася, дресирувальник посилає її вдруге, проходячи з нею сам 20-30 м. При вторинному відмовленні дресирувальник проходить 80-100 м разом із собакою і потім посилає її на пост.
Надалі собаку привчають не боятися і байдуже відноситися до пострілів і вибухів під час пробігів на пост.
Постріли виконуються окремими помічниками.

Привчання собаки починається з поодиноких пострілів на відстані 30-40 м від посту. Технічно це проводять у такий спосіб: у той час, коли собака, що прибула на пост заохочується дресирувальником, помічники роблять 2-3 постріли. Якщо собака при цьому виявляє боязнь, дресирувальник дає їй ласощі і грою заспокоює неї. У таких випадках на наступних заняттях звук пострілів віддаляють. При відсутності в собаки остраху пострілів у наступні заняття постріли проводять на близькій відстані від поста. По виробленню в собаки навику безвідмовного пробігу між постами по команді "пост" заняття проводять при різних метеорологічних умовах, на різній місцевості - відкритій, закритій і пересіченій, у різний час доби.

Найбільш характерними помилками при відпрацьовуванні цього навику є: грубе поводження дресирувальників із собакою, перевтома собаки пробігами, несвоєчасне введення ускладнень.
Навик можна вважати відпрацьованим тільки тоді, коли собака буде безвідмовно робити пробіги на відстань 2-3 км протягом 10-15 хвилин по команді "пост".

 
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Привчання собаки до двостороннього зв'язку (Дресирування собаки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.