Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Собаки у нашому житті » Час підкріплення (Собаки у нашому житті)
Час підкріплення
БогданДата: Понеділок, 14.03.2011, 17:31 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Час підкріплення

Вибір часу підкріплення є, ймовірно, найбільш важливим чинникам, в швидкості навчання собаки. Що ми маємо на увазі під вибором часу? Давайте уявимо собі ось таку ситуацію: ваш собака ткнувся носом в гарячу каструлю, але біль відчув лише тоді, коли увійшла до кімнати, де вся сім'я дивиться телевізор - за такої умови наш собака пов'язав би біль обпаленого носа з включеним телевізором. Але в реальній ситуації такого ніколи не станеться навіть після тисячі поєднань, тому що час відчуття болю (підкріплення) не збігається з появою телевізора, а збігається з виглядом гарячої каструлі.
Вибір часу дуже важливий при навчанні вашого щеняти правилам поведінки в квартирі. Наприклад, він гризе килимок. Повертаючись додому, ви застаєте порваний килимок і мирно сплячого в кутку щеняти. Засмутившись, ви тягнете щеняти до килимка і лаєте його. Але ваші дії дуже запізнилися. Щеня ніколи не зрозуміє, що те, що він випробовує тепер, вивідано тим, що він робив п'ять хвилин тому. При виправленні поведінки собаки необхідно, аби ваші дії слідували не більше ніж через декілька секунд після здійснення провини, інакше собака не пов'яже їх з поганою поведінкою. Тим більше не слід карати щеняти, коли ви повертаєтеся через декілька годинників після того, як він порве килимок. Ваша мета не карати собаку, а допомогти їй швидко і ефективно виробити правильну поведінку, і в цьому вам допоможе правильний вибір часу підкріплення.
Що дає правильний вибір часу підкріплення? Правильний вибір часу міняє поведінку вашого собаки, оскільки зв'язується як наслідок з певною поведінкою. І це сама краща дорога змінити поведінку вашого собаки.
Вам не потрібно бути собачим богом, читач, аби знати, про що ваш собака думає. Собаки не уміють брехати і лукавити. Все, що вони збираються зробити, написано у них на морді. Здатність передбачити наступний собачий вчинок можна назвати розумінням собаки. У цьому немає нічого особливого, як може здатися на перший погляд. Чим більше ви витрачаєте часу на спілкування з собакою, тим краще ви її розумітимете.
Уявіть собі, що ви чекаєте гостей і ріжете сир, ставите на стіл печиво і каву. Ваш собака бачить сир і личить до столу ближче. Ось зараз самий час сказати їй не "Можна!", оскільки саме у цей момент ваш собака думав про те, як би стягнути сир. Своєчасне, застережливе дію на собаку допоможе відучити ваша тварина красти їжу із столу. Дія буде даремною, якщо ви нашльопаєте собаку через десять секунд після того, як вона з'їла сир.
Ви можете запитати: а що потрібно зробити, аби правильна поведінка залишилася у мого собаки на все життя? Це нескладно, перш за все не дозволяйте собаці повторити небажану поведінку. Вам необхідно уважніше стежити за нею, вчасно попереджаючи її провину.

 
Форум - Мій собака » Все про собак » Собаки у нашому житті » Час підкріплення (Собаки у нашому житті)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.