Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » Укуси у собак
Укуси у собак
БогданДата: П'ятниця, 16.12.2011, 09:28 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Укус іншого собаки. Перша допомога - обробити рану перекисом водню (водний розчин), змастити настойкою йоду і накласти пов'язку, після чого звернутися до найближчого ветеринарного пункту. Особливу увагу слід звернути на те, чи є у нападниці собаки господар або вона бродяча. В останньому випадку необхідно вжити заходів проти захворювання постраждалої собаки на сказ.

Ужалювання ос, бджіл, джмелів. Велику небезпеку для великих собак не представляють. Ускладнення можуть виникнути, якщо собака маленька, а укусів багато. Небезпечно також, якщо укус прийшовся в область язика; розпухання язика і м'язів глотки може призвести до удушення. В останньому випадку необхідно, рясно змочуючи собаці порожнину рота холодною водою або наклавши пов'язку з льодом, терміново доставити в найближчий медпункт для здійснення уколу, що знімає набряк. В інших випадках потрібно постаратися вийняти жало пінцетом або дрібними монетами, між якими затиснутий сірник (монетки в цьому випадку повинні працювати як пінцет з широкими «губами»). Оси і джмелі жала не залишають.

До ураженого місця на 20-30 хвилин слід покласти тампон, просочений спиртовмісним препаратом (йод, зеленка, одеколон, спирт, горілка та ін), а потім - прикласти холодний компрес, щоб зняти набряк. Маленьким песикам, у яких може після укусу початися блювота, потрібно забезпечити спокій, напоїти солодким чаєм.

Останнім часом у південних районах почастішали випадки укусів павуків мутованих: слід від такого укусу - дві точки, але розташовані вони ближче, ніж при укусі змії, і горизонтально (як в електророзетки), а зміїні, як правило - вертикально. При укусах отруйних павуків перша допомога така ж, як при укусах бджіл, ос, джмелів.

Укуси змій. Характерну рану після укусу змії (дві вертикально розташовані крапки) у собак з розвиненим шерстним покровом знайти буває неможливо. У такому випадку слід звернути увагу на загальну припухлість місця укусу. Укушена собака тремтить, у неї може виникнути пронос, блювота, порушення ковтання. Якщо укус прийшовся в ногу, собака тримає її на вазі.

Отрута змій дуже швидко всмоктується, тому картина отруєння помітна і відразу і швидко наростає. Тварина може впасти в несвідомий стан і загинути. Особливо небезпечні укуси змій навесні, тому в цей період краще утриматися від виходів з собакою в ті місця, де можуть мешкати змії.

Перша допомога. Врятувати собаку при укусі отруйної змії може тільки спеціальна протизміїна сироватка. Тому бажано побачити і описати змію, яка вкусила собаку. У ветеринарних пунктах цієї місцевості зазвичай є необхідна сироватка. Але до того, як туди вдасться дістатися разом з потерпілим тваринам, треба вище укусу накласти джгут на 30-40 хвилин і постаратися видавити з ранки якомога більше крові.

Щоб сповільнити всмоктування отрути слід прикладати до ранки примочки зі свинцевої води, оцту. Рекомендується припікання рани розпеченим залізом, карболовою кислотою, їдким лугом, настоянкою йоду: температура і хімічні речовини руйнують біологічні отрути, Постраждалу собаку слід рясно напувати міцним солодким чаєм або кавою з додаванням невеликої кількості вина чи горілки. І, зрозуміло, - якомога швидше доставити в найближчий ветпункту.
 
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » Укуси у собак
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.