Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Урок і гра. Як все має бути (Дресирування собаки)
Урок і гра. Як все має бути
БогданДата: Понеділок, 14.03.2011, 18:58 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Урок ніколи не слід перетворювати на гру - гра повинна залишатися винагородою за успіх, - і ні в якому разі не можна дозволяти щеняті у відповідь на команду пустотливо валитися на спину. З іншого боку, потрібно уважно стежити, аби собака не проникся відразою до всієї процедури. Коли собака навчиться слухняно лежати декілька хвилин, треба раз від разу поступово відходити від неї, спочатку так, щоб вона продовжувала вас бачити, а коли вона освоїться з цим маневром настільки, що зберігатиме свою позу і декілька хвилин опісля після того, коли господар відійде, можна піти зовсім. Це випробування їй буде легко перенести, якщо ви залишите біля неї яку-небудь свою річ, і навіть не одну. Чим більше їх буде і чим вони будуть більші, тим спокійніше собака себе відчуватиме. Якщо узяти собаку в туристський похід і залишити його біля намету із спальними мішками, вона навіть на самому початку навчання залишиться біля них на яке бажаний час, терпляче чекаючи повернення господаря. При спробі чужої людини зазіхнути на яку-небудь річ собака прийде в лють, але не тому, що відчуває себе зобов'язаною захищати господарське майно, а тому що ці речі, просочені запахом господаря, символізують для неї будинок і гарантують повернення господаря. Ось чому вона сердиться, якщо хтось спробує їх понести. Не рідко можна побачити собаку, що неначе охороняє портфель свого господаря, проте психологічне пояснення цій ситуації зовсім не таке, як може здатися на перший погляд. Портфель в свідомості собаки є як би символом будинку, а господар залишив тут не собаку вартувати портфель, а навпаки - портфель, аби перешкодити собаці піти.
При такому навчанні, особливо якщо воно проходить в місцевості, яка собаці незнайома, дуже поважно гарненько обдумати, де саме наказати собаці лягти. І перш ніж віддати команду, слід прикинути, яке місце вибрав би сам собака, якби вона хотіла прилягти відпочити. Було б жорстоке укладати собаку на абсолютно відкритій стежці, по якій часто проходять люди: у її очах більш непідходящого місця для відпочинку знайти неможливо, і вона випробовуватиме такі душевні муки, але в той же час із задоволенням ляже в якому-небудь тихому куточку, переважно добре укритому, наприклад під садовою лавкою. Це правило вимагає строгого дотримання, оскільки "лежати" - завдання дуже нелегке, і для її виконання собаці потрібно зробити над собою велике зусилля. Зрозуміло, уміле і в міру строге навчання такого роду - зовсім не жорстокість по відношенню до собаки; навпаки, воно наводить до збагачення її життя, оскільки добре виучений собака дістає можливість супроводжувати свого господаря майже усюди. Якщо собака виключно розумний, строгі правила навчання можна з часом декілька пом'якшити. Стаси, що чудово володіла мистецтвом "лежати", прекрасно знала, що я зовсім не хочу, аби вона, вартуючи мій велосипед, і справді зберігала кам'яну нерухомість, як того вимагає буква закону. По команді вона лягала і деякий час залишалася в цій позі, проте, непомітно поглядаючи за нею у вікно, я бачив, що потім вона вставала і починала проходжуватися, правда не віддаляючись від велосипеда більш ніж на метр-два. Якщо ж ми йшли з нею в гості і я наказував їй лягти в кутку кімнати, вона ніколи не вставала. Іншими словами, вона прекрасно розуміла, з якою конкретно метою віддавалася їй ця команда і в тому в е р б іншому випадку. Врешті-решт ми зовсім мимоволі виробили наступний компроміс: отримавши наказ лежати, коли поруч не було мого велосипеда або портфеля, Стаси чекала мене близько десяти хвилин, а потім, якщо я не з'являвся, вставала і вирушала додому самостійно, але поряд з моїми речами вона, якби знадобилося, про чикала б мене до кінця століття.
Стаси досягла такої досконалості в мистецтві "лежати і охороняти", що, як це ні неймовірно, сама вирішувала, коли їй слід зайняти сторожовий пост! В дні моєї роботи в госпіталі вона принесла щенят, батьком яких був дінго (після того, як її союз з тайговим вовком виявився безплідним, їй запропонували в подружжя дінго). Мій знайомий доктор позичив мені, а вірніше їй, будку своєї вівчарки, яку, до нещастя, вкрали. Три дні Стаси провела в будці з щенятами. На четвертий день, вийшовши з госпіталю, я виявив, що вона лежить біля мого велосипеда. Всі спроби відправити її назад до дітей терпіли невдачу: вона в що б те не стало бажала повернутися "на дійсну службу". Двічі в день вона втікала погодувати щенят, але через півгодини знов займала свій пост поряд з моїм велосипедом.
 
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Урок і гра. Як все має бути (Дресирування собаки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.