Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Прийом "підхід до дресирувальника" (Дресирування собаки)
Прийом "підхід до дресирувальника"
БогданДата: Понеділок, 14.03.2011, 19:49 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Прийом "підхід до дресирувальника".

Ціль прийому - виробити в собаки стійкий навик безвідмовного підходу до дресирувальника по команді і жестові з будь-якої відстані і положення.

Умовні подразники прийому - команда "до мене" і жест - різке опускання на стегно піднятої убік лівої руки.
Безумовні подразники - ласощі і підтягування собаки до себе. Як заохочення застосовують команду "добре", ласощі, погладжування собаки і гру з нею.

Прийом "підхід" варто проводити одночасно з відпрацьовуванням навичок "ходіння поруч" і "вільний стан". У тому випадку, якщо дресирувальник вирощує щеня сам, опрацювання цього навику варто починати з 4-5-місячні віку.

Методи і техніка побудови прийому. Заняття по відпрацьовуванню навику проводять у тих же умовах, що і навик "ходіння поруч". У перші дні навик відпрацьовують виходячи з положення вільного стану собаки і тільки на довгому поводку.

Дресирувальник, вигулюючи собаку і намагаючись бути непоміченим нею, відходить назад на довжину повідця, потім називає її кличку і голосно, з інтонацією, що заохочує, подає команду "до мене", показуючи їй приготовлений заздалегідь шматочок м'яса, і знову подає команду "до мене", "добре". Як тільки собака підійде, дресирувальник віддає їй м'ясо і погладжує, вимовляючи "добре". Надалі, коли навичка буде відпрацьований, команда "добре" і дача ласощів виробляються після того як собака підійде до дресирувальника.

Якщо собака на команду "до мене" не буде реагувати, дресирувальник подає вдруге цю команду й одночасно з легким ривком повільно натягає повідця, підводячи собаку до себе, після чого дає ласощі з командою "добре".
Звичайно після 4-5 занять на команду "до мене" собака відразу підходить до дресирувальникові. Після цього починають відпрацьовувати підхід на жест із посадкою собаки в лівої ноги дресирувальника.

Заняття проводять у тих же умовах і на довгому повідці. Дресирувальник, назвавши кличку собаки, одночасно подає команду і жест "до мене". При підході собаки дресирувальник швидко бере в праву руку повідець на відстані 10-15 см від нашийника, лівою рукою заносить круп собаки вліво, дає команду "сидіти" і одночасно натискає на хрестець, а правою натягає повідець нагору - назад, поки собака сяде, після чого дає команду "добре", "сидіти" і заохочує ласощами. Потім собаці дається команда "гуляй", і прийом повторюють.

Через 5-6 занять, коли собака досить добре буде виконувати ці дії, можна поступово переходити до відпрацьовування навику без повідка. Перші кілька днів можна залишати на собаці, що гуляє, короткий повідець.
Навик варто вважати відпрацьованим, коли собака буде безвідмовно і швидко (галопом) підбігати до дресирувальника по першій команді або жестові і сідати біля його лівої ноги.

 
Форум - Мій собака » Все про собак » Дресирування, виховання, спорт, вейтпуллінг » Прийом "підхід до дресирувальника" (Дресирування собаки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.