Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » Регулярна перевірка стану здоров'я собаки (Здоров'я собаки)
Регулярна перевірка стану здоров'я собаки
БогданДата: Вівторок, 15.03.2011, 13:09 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline
Машини проходять регулярний техогляд, собакам також необхідна регулярна перевірка стану здоров'я. Цей "техогляд" зручно об'єднати з розчісуванням і чищенням собаки, особливо в довгошерстих порід, яким потрібен щоденний догляд за шерстю. Потрібно оглядати лапи, щоб перевірити, чи не переросли пазурі, чи не застрягли в подушечках осколки скла, шипи рослин, потрібно видаляти все насіння рослин, що забилися між пальцями, обережно вистригати разом з шерстю такі чужорідні матеріали, як жувальна гумка або пластилін. Якщо ваш собака пройшовся по мазуті або розігрітому гудроні, рясно змочіть лапи рослинним або тваринним жиром, щоб розм'якшити й по можливості розчинити ці забруднення, а також зменшити їхню подразнювальну дію, і потім змийте відповідною миючою рідиною.

Оглядайте зуби, щоб якомога раніше відзначити зміну кольору - жовтуватий зубний камінь часто утвориться в собак, які не люблять гризти і жувати, а також у собак з вузькою мордою, наприклад у йоркшир-тер'єрів і той-пуделів. Собаки звичайно дозволяють своїм господарям чистити їм зуби, хоча частої необхідності в цьому немає. Для цього накрутіть на паличку ватяний тампон й, змочивши його, занурте у звичайний зубний порошок, потім протріть зуби. Перевірте, чи немає зламаних зубів, початкового карієсу, запалення ясен або хитких зубів (це не відноситься до щенят у віці від чотирьох до шести місяців, у яких випадають молочні зуби змінюються на постійні. Помітивши будь яке з цих порушень, зверніться до ветеринарного лікаря, для надання тварині допомогу, перш ніж у неї серйозно разболяться зуби або ясна.

Регулярно оглядайте очі - чи немає помутніння роговиці або запалення. При гострому запаленні очі напівзакриті і постійно сльозяться. Собаки часто чешуть і труть збуджене око.

При огляді вух прислухайтеся, чи не хлюпотить рідина, коли ви прощупуєте навколишню тканину, загляньте під висячі вуха, перевірте, чи не занадто багато коричневих виділень - "сірки". Якщо виявите ці ознаки, покажіть собаку ветеринарному лікареві, що визначить причину захворювання. Якщо з вух неприємно пахне, теж потрібний ветеринарний огляд. Навіть якщо собака "скаржиться" тільки на одне вухо, негайно покажіть її лікареві.

У догляд за собакою неодмінно входить й огляд областей біля анального й сечостатевого отворів, тому що й тут уважний хазяїн може виявити перші ознаки таких захворювань, як понос і цистит.

Що ж стосується безпосередньо шерстяного покриву - відзначайте його загальний стан, стежте чи немає ділянок, на яких випадає шерсть, утворюючи лисини, не пропускайте зовнішніх паразитів - бліх, вошей і кліщів. Воші і їхні яйця (гниди) перебувають звичайно на голові собаки, а блохи й кліщі - по всьому тілу.

На що звертати увагу
Запам'ятайте кілька основних ознак, які не слід пропускати при огляді собаки, - вони дуже допоможуть ветеринарному лікареві поставити діагноз у випадку її хвороби.

Може бути що ваш собака різко втратив або додав у вазі? Зважуйте її регулярно, скажімо раз у тиждень. Це неважко проробити з будь-яким собакою, крім хіба що самих великих порід. Візьміть собаку на руки й разом з нею зважтеся, потім спустіть собаку на підлогу й визначте власну вагу. Різниця між двома показаннями ваг і дасть вам досить точну вагу вашого собаки. Маленьких собак і щенят зручніше зважувати на звичайних домашніх вагах, а самих великих - в аеропорту або в іншому місці, де є вага-платформа.

Потрібно відзначати прояви апетиту й спраги - з урахуванням раптових примх, наприклад коли собака їсть галети й відмовляється від м'яса, і навпаки. Якщо хочете точно знати, скільки рідини поглинає ваш собака, відміряйте денну норму молока й води й відзначайте кількість випитої рідини. Не дозволяйте собаці пити воду зі ставків і калюж, тому що це не тільки заважає враховувати кількість випитої рідини, але, що набагато важливіше , може привести до зараження патогенними мікроорганізмами.

Відзначайте найменші ознаки блювоти й поносу. У всіх тварин, як і у людини, трапляється часом розлад шлунку, але якщо понос затягся й супроводжується неприродною млявістю й відмовою від їжі, потрібна термінова ветеринарна допомога.

Швидка стомлюваність або пряма відмова від прогулянок - вірна ознака серцевого захворювання, особливо якщо при цьому спостерігається тихий, сухий кашель.

 
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » Регулярна перевірка стану здоров'я собаки (Здоров'я собаки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.