Головна Головна Новини Харчування Здоров'я Дресирування Екстер'єр Розведення Форум Наші друзі zaxid.biz Реєстрація Вхід RSS Ви увійшли як Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » З якого віку робиться обов’язкова вакцинація собакам? (Вакцинація собак)
З якого віку робиться обов’язкова вакцинація собакам?
БогданДата: Понеділок, 13.12.2010, 01:18 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори
Повідомлень: 605
Репутація: 11
Статус: Offline

Профілактичні щеплення – проблема, на яку варто звернути увагу власникам не тільки собак, але й кішок. Самі небезпечні й розповсюджені інфекційні захворювання собак: чума м'ясоїдних, гепатит, парвовіроз, лептоспіроз, сказ; кішок: вірусний ринотрахеіт, кальцивірусна інфекція, панлейкопенія кішок і сказ. Звичайно ж, всі ці захворювання легше попередити, чим лікувати. Всі відомості про проведення щеплення заносяться у ветеринарний паспорт, що оформляється ветеринарним лікарем із вказівкою виду вакцини, дати вакцинації й номера реєстрації в журналі вакцинації. Це особливо важливо, якщо Ви плануєте брати участь у виставках або плануєте подорожувати зі своїм вихованцем по країні або за її межами.

Строки вакцинації. Вакцинація проводиться виключно ветеринарним лікарем притримуючись схеми в залежності від вибору вакцини. Рекомендується розпочинати вакцинацію щенят у віці 6 тижнів.

Кошенят перший раз вакцинують у віці 10–12 тижнів полівалентною вакциною з наступною ревакцинацією через 3–4 тижні тією ж вакциною й вакциною проти сказу. У більше ранньому віці високий рівень материнських антитіл, яких щенята й кошенята одержують із молоком, тому вакцинація в цейперіод неефективна.

Обов’язкова вакцинація проти сказу для собак та котів проводиться з 3–х місячного віку.

Дорослих тварин вакцинують один раз на рік щорічно.

Активний імунітет виробляється не раніше чим через 10 днів після моменту вакцинації, у цей період необхідно ретельно стежити, щоб тварини не переохолоджувалися, не рекомендується їх мити протягом 7 діб.

Якщо контакт із хворою твариною вже відбувся або захворювання перебуває на початковій стадії розвитку, то можливо застосування гіперімунних сироваток. Сироватка – це готові антитіла до вірусних захворювань собак і кішок; вона забезпечує пасивний імунітет строком на 2 тижні.

Правила вакцинації:

1. Вакциновані можуть бути тільки клінічно здорові тварини.
2. За 10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію тому, що гельмінти виділяють токсини, що послабляють імунну систему й роблять вакцинацію неефективною.
3. Вакцинацію повинен проводити ветеринарний лікар у клініці тому, що не виключені такі негативні дії вакцин, як різні алергійні реакції, аж до найтяжких станів анафілаксії. Тому для профілактики й захисту від цих наслідків попередньо перед щепленням застосовують який–небудь із противогістамінних препаратів (дімедрол, супрастин, тавегіл).

 
Форум - Мій собака » Все про собак » Здоров'я собаки. Загальні питання. Ветеринарна аптека » З якого віку робиться обов’язкова вакцинація собакам? (Вакцинація собак)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Yutex - Платный хостинг PHP.